Konsullata italiane ne shqiperi

16 Mars 2020 Ambasada italiane do mundësojë kthimin në Itali të shtetasve të saj me avionë të dedikuar. Nëpërmjet një njoftimi në rrejtët sociale selia 

Konsullata Italiane Shkodër - Konsulllata Italiane Shkodër, Konsulli Maurizio POLSELLI. KONSULLATA ITALIANE , ZONAT E MBROJTURA - YouTube

Bursa për studime në Itali, kriteret dhe afatet e aplikimit

Ambasada e Shqipërisë në Itali: Duhet të respektohen masat ... Ambasada shqiptare në Itali ka edhe një thirrje për të gjithë shqiptarët të respektojnë masat e urdhëruara nga autoritetet italiane. “U bëjmë thirrje qytetarëve shqiptarë në Itali dhe atyre që udhëtojnë për dhe nëpër Itali të respektojnë masat e urdhëruara nga autoritetet italiane në situatën e emergjencës. Ambasadat Shqiptare ne Bote - All About Albania Albanian Consulate in Fukuoka, Japan Konsullata Shqiptare ne Japoni ADDRESS c/o Fukuoka Institute of Technology, 3-30-1 Wajiro-Higashi, Higashi ward, Fukuoka 811-0295, Japan; EMAIL hiroshi@fit.ac.jp; FAX +81 92-606-0758 PHONE +81 92-606-4974 Embassy of Albania … Konsullata Italiane - Tiranë Konsullata Italiane is a consulate / consular section / consul residence (en), apartment building (en) located in Tiranë. Konsullata Italiane - Tiranë on the map. Vlorë, konsullata italiane feston 67-vjetorin e Republikës ...

Fituesit e ‘Amici’ e ‘Sanremo’, konsullata italiane e ...

29 Mars 2020 TIRANË, 29 mars/ATSH/ -“Faleminderit Shqipëri. Një vend që nuk i braktis miqtë”. Ka qenë ky mesazhi që ka dhënë sot Ambasada e Italisë në  23 Shtator 2019 TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Ambasada e Italisë në Shqipëri ka shprehur solidaritetin dhe mbështetjen e saj për popullin shqiptar pas  Kështu shkruan ambasada italiane në Tiranë, në një postim në faqen zyrtare për sensibilizimin e shqiptarëve me popullin fqinj. "Faleminderit Shqipëri! Një vend  Konsullata italiane ne Rumani, p.sh. nuk njeh te gjitha firmat e funksionareve te zyrave komunale, si rrjedhim, para se sa çertifikata te perkthehet e te legalizohet   Ambasada italiane ne Tirane ka dhene njoftimin per pjesemarrjen e Alketa ka prezantuar disa prej shfaqjeve më popullore dhe të ndjekura në Shqipëri.

Një ditë më parë godina e Presidencës në Shqipëri u ndricua me ngjyrat e flamurit italian në shenjë mbështetje dhe solidariteti, ndërsa ndau mesazhin se bashke do t’ja dalim në luftë me koronavirusin. Për xhestin solidarizues të Presidencës ka reaguar sot edhe ambasada italiane në vendin tonë, duke e falenderuar. STATUSI NE FB I AMBASADES …

Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë: Rregjistrimet për CELI dhe kurset e gjuhës italiane të Institutit Italian të Kulturës. 2013-09-13. Data: 13/09/2013. Maeci. Rregjistrimet në kurset e gjuhës italiane të Institutit Italian të Kulturës do të zhvillohen në datat 16, 18 dhe 20 shtator nga ora 15.00 deri në orën 17.00 Ambasada e Zvicrës në Shqipëri Ambasada zvicerane përfaqëson interesat e Zvicers në shtet Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. The Swiss Embassy in Tirana is the competent representation for diplomatic relations with Albania. However, for all Ambasada së SHBA në Shqipëri - U.S. Embassy in Albania Tirana, Albania. Telefon: +(355) 4 2247 285. Fax: + (355) 4 2232 222. Punoni me Ne! Konsullata Ju Shpjegon Vizat e Punësimit. Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i rëndësishëm për të …

Kështu shkruan ambasada italiane në Tiranë, në një postim në faqen zyrtare për sensibilizimin e shqiptarëve me popullin fqinj. "Faleminderit Shqipëri! Një vend  Konsullata italiane ne Rumani, p.sh. nuk njeh te gjitha firmat e funksionareve te zyrave komunale, si rrjedhim, para se sa çertifikata te perkthehet e te legalizohet   Ambasada italiane ne Tirane ka dhene njoftimin per pjesemarrjen e Alketa ka prezantuar disa prej shfaqjeve më popullore dhe të ndjekura në Shqipëri. pritje të punësimit, punësim sezonal edhe punë shumëvjeçare në raste të veçanta, të legalizuar nga Konsullata italiane në vendin e qëndrimit të të huajit) , në  8 Janar 2020 Fabrizio Bucci është ambasadori i ri i Italisë në Shqipëri. të Italisë në faqen e tyre zyrtare në Facebook si dhe ambasada italiane në Shqipëri. 16 Mars 2020 Ambasada italiane do mundësojë kthimin në Itali të shtetasve të saj me avionë të dedikuar. Nëpërmjet një njoftimi në rrejtët sociale selia 

Ambasciata d'Albania in Italia / Ambasada e Shqipërisë në Itali, Roma (Rome, Italy). 15,689 likes · 1,225 talking about this · 501 were here. Viza | Ambasada e SHBA në Shqipëri Ne nuk do të harrojmë se, për ju, një intervistë për vizë mund të jetë një përvojë e re apo frikësuese, dhe se ju mund të jeni nervozë. Ne do të shfrytëzojmë kohën e kufizuar në shërbim të intervistës për të pasur një ide sa më të qartë të planeve dhe qëllimeve të udhëtimit tuaj. Italianët zbulojnë qytetin më të sigurt në Shqipëri nga ... Konsullata Italiane e Gjirokastrës ka qenë gjatë gjithë këtyre ditëve në komunikim të vazhdueshëm me partnerët italianë të rajonit jugor, artistët, shkencëtarët, politikanët dhe ekspertët që kanë prej vitesh një bashkëpunim të ngushtë me jugun e Shqipërisë në projekte që prekin shumë fusha. Shkodër, konsullata italiane kremton festën e Republikës ...

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në ...

Shqipëri-Itali: Hiqet legalizimi i dokumenteve në konsullata Nga ana praktike, veçanërisht emigrantët shqiptarë, do të kursejnë para e kohë për paraqitjen e dokumenteve italiane (lindje fëmijësh, lidhje martese në Itali, vdekje etj) në Shqipëri dhe për paraqitjen e dokumenteve shqiptare (certifikata të ndryshme shqiptare) në Itali. Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë ... Konsullata e Përgjithshme e Italisë në Vlorë: Rregjistrimet për CELI dhe kurset e gjuhës italiane të Institutit Italian të Kulturës. 2013-09-13. Data: 13/09/2013. Maeci. Rregjistrimet në kurset e gjuhës italiane të Institutit Italian të Kulturës do të zhvillohen në datat 16, 18 dhe 20 shtator nga ora 15.00 deri në orën 17.00 Ambasada e Zvicrës në Shqipëri Ambasada zvicerane përfaqëson interesat e Zvicers në shtet Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. The Swiss Embassy in Tirana is the competent representation for diplomatic relations with Albania. However, for all